Author Topic: Adwords Reklam Verme  (Read 13 times)

admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 671
    • View Profile
Adwords Reklam Verme
« on: January 25, 2021, 11:49:09 pm »
Adwords Reklam Verme

İnternet sitelerinin en önemli gelirlerinden birisi olan reklam gelirlerinin sağlanmasında Google Adwords sistemi önemli avantajlar sunuyor. Bu sistem ile Google reklam verenler ile reklam sunanları bir araya getiriyor. Bunun sonucunda da nitelikli reklam gösterimi ve daha fazla reklam geliri elde edilmesi mümkün olabiliyor.

Günümüzde internet sitelerinin en önemli gelir kaynakları arasında gösterilen Adwords reklam verme sayesinde birçok internet sitesi masraflarını karşılayıp kar elde edebiliyor. Bunun yanında reklam verenler açısından ise reklamların doğru kişilere ulaştırılması ve çok sayıda insanın reklamları görerek geri dönüşümde bulunmaları da bu tür reklamların önemini ortaya koyuyor. Ülkemizde sunulan bu hizmet dünya genelinde de büyük itibar gören bir reklam ortaklığı olarak biliniyor.

Reklam Verenler Açısından Adwords

Adwords reklam verme ile reklam verenlerin reklamları doğru mecralarda gösteriliyor. Reklam ile ürün alması en muhtemel kullanıcı grupları eşleştirilerek reklam verenlerin bu reklamlardan en iyi geri dönüşümü alması mümkün görülüyor. Aynı zamanda bu reklamlar nispeten daha uygun fiyatlara uygulanıyor.

Reklam verenlerin reklam verirken seçeneklerinin olması ve reklam verme opsiyonları da hangi müşterinin bu reklamları göreceğini etkiliyor. Bu nedenle de ilgili kişilerin siteye gelmesi ya da alışveriş yapması sağlanabiliyor. Ülkemizde yerel işletmelerin de gidere bu tür reklam politikalarına kaydığı düşünüldüğünde bu tür reklamların giderek daha fazla önem kazanacağını tahmin etmek zor değil.

Reklam Gösterenler Açısından Adwords

Reklam gösteren kişiler açısından reklam gelirlerinin büyük kısmı Adwords sistemi dahilinde elde ediliyor. Google bu konuda reklamları sitelerinde gösteren internet sitesi sahiplerine belirli koşullara bağlı olarak ödeme yapıyor. Bu ödemeler reklamların gösterim sayılarına ve reklama tıklanma oranlarına göre değişiklik gösteriyor.

Bu tür özelliklerin yanı sıra reklam gösterenlerin ödediği ücretlerin önemli bir kısmının reklam sunan sitelere aktarılması Adwords cloaker reklam verme politikalarının iyi yansımaları olarak görülüyor. Bunun yanında internet sitelerinin birçoğunun bu reklam gelirleri dışında önemli bir gelir kaynağı bulunmuyor. Bu nedenle sitelerin hayatta kalabilmesinin en önemli kriteri de bu reklamla olarak gösteriliyor.

AdWords Reklam Verme Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Eğer bu tür reklamlar vermek istiyorsanız, birkaç basit adımda bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

⦁   Öncelikle bir Google hesabı oluşturun
⦁   Görüntülenecek anahtar kelimeleri belirleyin
⦁   Reklam gösterim sıklığı gibi ayrıntıları kapsayan kampanya ayarlarını yapın
⦁   İlgili görseli ya da reklam metnini hazırlayın
⦁   Reklamların farklı platformlarda görüntülendiğinden emin olun
⦁   Dönüşüm oranlarını hesaplayın
⦁   Facebook cloaker
⦁   En son ödeme yapmayı unutmayın

İlgili sektör ile alakalı reklam verme prosedürleri aslında bu kadar basit. Bu nedenle Adwords reklam verme birçok işletme ve web sitesi tarafından tercih ediliyor. Ülkemizde de internet reklamlarının ve mobil reklamlarının reklam pastasından aldığı pay her sene daha fazla artıyor. Siz de işletmenizi bu şekilde internet ortamında tanıtabilirsiniz.

Adwords ve Yararları

Google adwords reklamları sayesinde daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu reklamlar ile uygun maliyetler ile reklam verebilmeniz de mümkün olabiliyor. Yine internet üzerinden sitenizin görünülebilirliğini sağlamak adına bu hizmetlerden faydalanabilmeniz mümkün. Birçok işletme satışlarını ve ziyaretçi sayılarını arttırmak için bu tür reklamlara yönelmiş durumda.

Bu tür reklam verme hizmetleri ile ilgili faaliyet gösteren firmalar bulunuyor. Reklam verme konusunda deneyiminiz bulunmuyor ise bu tür firmalardan güvenle hizmet alabilmeniz mümkün olabiliyor. Aynı zamanda bu firmalar reklamlarınız ile ilgili dönüşüm oranları ve panel yönetimi gibi konularda da sizlere hizmet veriyor. Reklam verme konusunda yardıma ihtiyacınız var ise profesyonel firmalardan destek alabilmeniz mümkün.
https://www.reklamyapar.com

Share on Facebook Share on Twitter