Author Topic: Antimikrobiyal Maske  (Read 5 times)

admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 671
    • View Profile
Antimikrobiyal Maske
« on: November 17, 2020, 06:10:24 am »
Antimikrobiyal Maske

virüs, bakteri ve mikroplara karşı tam koruma sağlayan bariyer 19 maske sayesinde risklerden korunacaksınız. Risklere karşı genelde cerrahi maskelerle koruma sağlanır. Diğer seçenek ise yıkanabilir maskelerdir. Ancak bu maskeler güvenli olmaması ile önerilmez. Her iki maske tipinde de uzun süreli kullanım halinde terleme, nemlenme, yüzdeki ısının artması gibi sorunlar yaşanır. İşte bu sorunlar maske kullanımı da zorlaştıracaktır. Çıkarılan maskeler ise risklere karşı korumasız kalmak anlamına gelir.

Bariyer 19 maske tüm bu olumsuzluklardan arınmıştır ve kolay bir kullanım sunar. Böylece maskenizi çıkarma ihtiyacı hissetmeden gününüzü geçirebilirsiniz.

Bariyer 19 Maskenin Farkı Nedir?

Maske kullanımında en büyük sorun yeterince nefes alamama, yüzde terleme ve nem gibi sorunlardır. Özellikle ileride yaşta olanlar, risk grubunda olanlar bu sorunları daha çok hisseder. Asıl korunması gereken gurup maske kullanmakta zorluk çekmektedir.

İşte bariyer 19 maske sayesinde bu sorunlar bertaraf edilir ve tam koruma sağlanır. Çünkü bariyer 19 kumaşı dünyada sayılı ülkede kullanılan ve ülkemize ilk kez gelen kumaştır. Bu kumaştan yapılan maskeler uluslar arası laboratuarlar tarafından test edilmiş ve etkinliği kanıtlanmıştır.

Maske Özellikleri

Artık sabahtan akşama kadar yüzümüzde taşıdığımız, gün boyu pek çok ortama girmek zorunda olduğumuz maskelerin en iyi korumayı sağlaması şarttır. İşte antiviral maske size tem koruma sağlayan güvenli bir üründür.

Özelliklerini şu şekilde sayabiliriz:

⦁    Kullanılan kumaş dokusundaki gözenekler nefes almanızı zorlaştırmayacak şekilde yeterlidir. Aynı zamanda virüs, bakteri ve mikropların geçişine izin vermeyecek kadar da sıkıdır.

⦁    Çift katlı bir antimikrobiyal  maske olduğu için çifte koruma sağlar.

⦁    Hafif olması sayesinde uzun süreli kullanımlara uygundur. Sizi rahatsız etmez, yüzünüzde ize neden olmaz.

⦁    Antiviral ve mikrobiyolojik koruma sağlayan, çift kat patentli teknik tekstil ürünü olması ile patentli ve güvenilir bir üründür.

⦁    Maskeler SARS-CoV-2 ile test edilerek yüzde 99,9 koruma sağladığı ispatlanmıştır.

⦁    Kumaşın aktif içerikleri sayesinde maske yüzeyine tutunan bakteriler öldürülecektir. Böylece maskeye dokunma halinde bakterilere maruz kalınmayacaktır.
⦁   
⦁    ⦁    Antimikrobiyal⦁     maske çoklu kullanıma uygundur ve yıkanarak yeniden kullanılabilir. Elde ya da makinede yıkamaya uygundur.

⦁    Bariyer19 maskeleri ISO/IEC Standard 17025:2017 TURKAK ve ISO/IEC Standard 17025:2017 NAC akreditasyonlarına sahip analiz merkezi tarafından test edilmiştir. Bu testlerde maskenin güvenilirliği yüzde 99,9 oranında kanıtlanmıştır.

⦁    Kumaş özellikleri sıvılara karşı iticidir. Böylece dışarıdan gelen hapşırma öksürme gibi hallerde dahi sıvılar itilecektir. Zararlıların en çok bulaştığı yolun bu olduğu düşünülürse maske oldukça yüksek koruma sunar. Aynı zamanda yağmurlu havalar gibi açık havada maske kullanıma uygundur. Islansa bile koruyuculuğu devam eder. Yıkamakla da maskenin özellikleri sona ermeyecektir.

⦁    Maskelerde nem kontrolü teknolojisi kullanılmaktadır. Çünkü virüs ve bakteriler nemli ortamları sever ve daha çok bulaşır. Maskelerde nemsiz ve kuru bir ortam sağlanarak virüslerden de koruma sağlanır.

⦁    Koku yapmayan antiviral maske ile kullanımı kolaylaşır.

Doğa Dostu ve Ekonomik

Tek kullanımlık maskeler birkaç saat kullandıktan sonra çöpe atılmalıdır. Bu durum bütçenize ek maliyet anlamına gelecektir. Diğer yandan da çöp olan maskeler kaynak israfına neden olur. Yeniden değerlendirilemedikleri için kaynaklar israf olur. Çöpler ise doğa kirliliğine neden olur.

Yıkanabilir maske özelliklerine sahip olan bariyer 19 maske bir kez alındıktan sonra defalarca kullanmaya uygundur. Günlük kullanımdan sonra yıkama ile dezenfekte etmek gerekir. Kurduktan sonra ise yeniden kullanılmaya devam edilebilir. Bu yönüyle hem ekonomik hem de çevre dostudur.

Share on Facebook Share on Twitter