Author Topic: Excalibur Gaming Laptoplar 10. Nesil İşlemcilerle Alınır Mı ?  (Read 3 times)

admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 671
    • View Profile


Arkadaşlar selamlar,
Hem oyun laptopu hem de tasarım işlerinde kullanabileceğim, performansı yüksek bir dizüstü bilgisayar arayışındayım. Konuyla ilgili bakmadığım marka kalmadı malum paranın kıymetinin bilinmesi gereken bi dönemdeyiz. Bu arayıştayken Casper'ın 10.nesil işlemcilerle excalibur oyun bilgisayarlarını yenilediğini gördüm. Excalibur G900 ve Excalibur G780 bu ay kullanıcılarla buluşuyormuş. Yenilenen excaliburlarla ilgili ön sipariş veren ilk 1500 kişiye de gaming çantaydı mausedu kulaklıktı gibi hediyeler vermeleri de cezbetti.
 
Bu modellerden Excalibur G900 240Hz ekrana sahipmiş. 10. Nesil Intel Core işlemciyle geliyor bu model de. 4.7mm ince çerçeveli ve 15.6 inç ekranı var.  330 NIT Full HD'ymiş bu arada ekranı. Fazla ısınmayı önleme konusunda epey katkısı olacağını düşündüğüm metal tasarımı var. Casper'ın kendi sitesinden NVM SSD, NVIDIA GeFORCE ekran kartları gibi donanımları konfigüre ederek satın alabilme olayı da iyi olmuş böylece eskisi gibi donanımdan dolayı tasarımdan vazgeçmek zorunda kalmıycaz.

Casper'ın excalibur oyun bilgisayarları içinde bu aileye yeni katılan bir model de var; Excalibur G780. Bu modelde en çok dikkatimi çeken 17" ekran oldu. Gaming laptop standartlarında tatmin edici bir ekran boyutu bence. Belki Excalibur g900 gibi 240Hz ekranı yok ama çok fazla da aratmayacak olan 144Hz ekrana sahip Excalibur G780.  Nvidia RTX ekran kartlarının en güncel modelleri de konfigürasyon seçeneklerinde mevcutmuş. Tabi 10.nesil Intel Core işlemcisi de konfigürasyonlarında yer alıyor onu da atlamayalım.

Böyle bir konu açıp Excalibur Laptop Serisinin yeni ürünleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunmak istedim arkadaşlar. Tek bir liranın bile önemli olduğu şu ortamda; sizce 244 Hz ekranlı Excalibur G900'mü yoksa 144Hzlik 17" ekranıyla Excalibur G780' mi ?

Ürünün sayfa linkleri:

Excalibur G780: https://www.casper.com.tr/excalibur-g780

Excalibur G900: https://www.casper.com.tr/excalibur-g900

Ürün kategori sayfa linki:

https://www.casper.com.tr/excalibur-oyun-bilgisayari

Share on Facebook Share on Twitter