Author Topic: Lavabo Tıkanıklığı Açma  (Read 25 times)

nargio

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Lavabo Tıkanıklığı Açma
« on: October 03, 2021, 03:48:10 am »
Lavabo tıkanıklığı açma, firmamız tarafından sıklıkla yapılan işlemler arasındadır. Lavabolar, ev ya da işyerlerinde en fazla tıkanıklığın yaşandığı yerlerdir. Lavabonun tıkanması sonucunda kullanıcı tarafından yaygın olarak yapılan hatalardan biri hemen lavabo açıcı kimyasalların kullanılmasıdır. Lavabo açıcı kimyasallar lavabonun açılmasını sağlar. Fakat tesisatta kullanılan contaların erimesine ve ilerleyen süreçte sızma yaşanmasına neden olabilir. Firmamız tarafından lavabo tıkanıklığı açma işleminde son derece modern aletlerden istifade edilmektedir. Bu kapsamda kameralı sistem kullanılarak tıkanıklık nedeni tespit edilmekte, robotlu sistem ile tıkanıklık kısa sürede açılmaktadır.

Robotla Lavabo Açma Yöntemi
Lavaboların tıkanmaması için öncelikle kullanıcının dikkatli şekilde lavaboyu kullanması gerekir. Örneğin, genel olarak mutfak lavabolarının tıkanma sebebi lavaboya dökülen yağ artıklarıdır. Söz konusu yağlar gider borularına yapışarak borudaki akışkan yapının bozulmasına neden olmaktadır. Gider borularının daralması da tıkanıklığın bir diğer nedenidir. Bu durumda lavaboya gönderilen su geri gelmeye başlar.

Lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerinde sıklıkla kullandığımız uygulamalardan biri de robotlu sistemler ile lavabonun açılmasıdır. Alanında uzman olan ekibimiz kameralı sistem ile sorunun kaynağını tespit ederek kullanıcıya çözüm önerisi sunar. Robotla lavabo açma yöntemi ile de işlemi kısa sürede sonuçlandırır.

Kırmadan Lavabo Gider Açma
Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri arasında kırarak sorunun tespit edilme yöntemi demode olmuş bir uygulamadır. Firmamız tarafından yapılan tüm lavabo açma işlemleri kırmadan lavabo gider açma uygulaması şeklinde gerçekleştirilir. Bu sayede işlem sonunda ilave bir iş yükü oluşmasının da önüne geçilir.

Tıkanıklığın genel nedenleri kullanıcı hatasıdır. Bunun yanında tesisattaki işçilik hataları da tıkanıklığın nedeni olabilir. Bu durumda kameranın kullanılması büyük ölçüde fayda sağlamaktadır. Gider kısmının kamera ile görüntülenmesi esnasında sorunun kullanıcıdan mı yoksa işçilik hatasından mı kaynaklandığı anlaşılmaktadır. Yapılan tespit sonunda lavabo tıkanıklığı açma işlemi esnasında size kalıcı çözümler sunulur.

Tıkalı Lavabo Açma
Genel anlamda lavaboların tıkanma sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz.

• Mutfak lavabolarında gidere yemek artıklarının gönderilmesi tıkanıklığa neden olmaktadır.
– Çay posasının gidere dökülmesi tıkanıklık yaratmaktadır.
• Binanın inşaat halinde olduğu dönemde gidere moloz ya da harç dökülmesi tıkanıklığa neden olur.
– Eski nesil, gittikçe daralan gider boruları belli bir süre sonra tıkanmaya sebep olur.
• Meyve ve sebzeler doğal olarak lavaboda yıkanır. Bu besinlerdeki çamur ve küçük taşlar da tıkanmaya neden olabilir.


Tıkanan lavabonun açılması için dışarıdan herhangi bir yardım almadan ilk etapta kendiniz müdahalede bulunabilirsiniz. Bu kapsamda yapabileceğiniz birkaç sınırlı müdahale yöntemi vardır. Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak lavabonun açılıp açılmadığını gözlemleyebilirsiniz.

• Lavabo açma pompası kullanarak tıkanıklığı gidermeye çalışabilirsiniz.
– Lavaboya bağlanan gider hortumunu çıkararak kısa mesafede bulunan ve tıkanıklığa neden olan yabancı cisimleri temizleyebilirsiniz.
• Tazyikli su marifetiyle küçük çaptaki tıkanıkların açılmasını sağlayabilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları
Robotla yapılan lavabo tıkanıklığı açma işleminde kullanıcıya çok cazip fiyat teklifleri sunulmaktadır. Önceki uygulamalarda kırılarak lavabo açılmaya çalışıldığı için kullanıcı maddi olarak yıpranmakta idi. Kullanıcı, kırılarak yapılan lavabo açma işleminden sonra hafriyat problemi ile de uğraşmak zorunda kalırdı. Günümüzde uygulanan modern uygulamalar kullanıcıya ekstra iş yükü oluşturmaz. Bunun yanında maddi olarak da kullanıcıyı yıpratmaz.

Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?
Kullanıcının lavabonun açılması için yaptığı en büyük hata, hemen lavabo açıcı kimyasalları kullanmasıdır. Lavabo açıcı kimyasallar piyasada çok düşük fiyata satılır. Kullanıcı, bu durumu da avantaj olarak değerlendirir. Lavabo tıkandığı anda kimyasal kullanımına yönlenir. Lavabo açıcıların lavabodaki tıkanıklığı gidermediğini söyleyemeyiz. Fakat lavabo açıcı kimyasalların sunduğu çözüm, kısa vadede etkilidir.

Orta ve uzun vade için değerlendirme yaparsak lavabo açıcıların zararlarını saymakla bitiremeyiz. En basit şekilde ifade etmek gerekirse lavabo açıcılar gider borularındaki contaların erimesine neden olur. Bu da boruların eriyip incelmesine, zamanla su sızması problemi ile karşılaşmanızı sağlar. Lavabo açıcı kullanmak kısa vadede lavabo tıkanıklığı açma sorununa çözüm sağlar. Fakat uzun vadede bu kimyasal önemli masraflara neden olabilir.


Lavabo açıcı kimyasalların hammaddesi asittir. Söz konusu maddedeki yoğun asit, lavaboyu tıkayan artıklarla reaksiyona girerek bunların erimesini sağlar. Eriyen atıklar da su ile birlikte gider borusundan atılmaktadır. Dakikalar içerisinde tıkanıklık problemine kısa vadeli çözüm bulabilirsiniz. Fakat lavabo açıcıların uzun vadede zararları düşünüldüğünde kullanılmasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Lavabo tıkanıklığı için vakit kaybetmeden firmamıza ulaşabilirsiniz. Uzman ekibimiz uygun zaman içerisinde adresinize ulaşarak sorunu dakikalar içerisinde çözecektir. Tıkanan lavabonuz kırılmadan açıldığı için uzun vadede gider borularında herhangi bir zararın oluşması da engellenir. Firmamız 7/24 hizmetinizdedir. Web sitemizde yer alan iletişim numaralarından ulaşarak lavabo tıkanıklığı açma işleminiz kısa sürede gerçekleştirilir.
https://www.hakanaltyapitesisat.com/lavabo-tikanikligi-acma/

Share on Facebook Share on Twitter