Author Topic: Lipozone vitamin takviyesi sektöründe çığır açacak  (Read 1 times)

admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 671
    • View Profile
Lipozone vitamin takviyesi sektöründe çığır açacak
« on: July 08, 2020, 06:15:48 pm »
Normal bir vitaminden yaklaşık 10 kat daha fazla emilim sağlayan lipozone Eroğlu Holding bünyesinde kurulan İnoliva İlaç tarafından piyasaya sürüldü. Lipozomal teknolojiye sahip olan Lipozone'un gıda takviyeleri alanında yeni bir çağ açacağı belirtiliyor.

Ürün ile ilgili açıklama yapan İnoliva İlaç Genel Müdürü Meltem Dölenmen, "Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek istiyorsanız bir avuç hap yerine sıvı formda Lipozone vitamin ve takviyelerini sıvı içecek ile karıştırıp güvenle tüketebilirsiniz." dedi.

NORMAL VİTAMİNLER YÜZDE 10, LİPOZONE YÜZDE 90 EMİLİM

Yapılan araştırmalara göre lipozom'un yüzde 85-90'lara varan emilim sağladığı. Piyasadaki normal vitamin haplarının ise yüzde 10'larda seyrettiği biliniyor. Teknolojinin tüm imkanlarından faydalanılarak üretilen lipozom teknolojili "Lipozone" sıvı damla formunda sıvı içecek ile karıştırılarak tüketiliyor. Ürün ile ilgili açıklamalarda bulunan İnoliva İlaç Genel Müdürü Meltem Dölenmen, teknolojinin tüm imkanlarından faydalanarak üretilen yeni nesil vitamin ve gıda takviyeleri ile sağlık sektörüne yeni bir soluk getireceklerine inandıklarını söyledi. Dölenmen ayrıca ürettikleri gıda takviyesinin emiliminin kullanılan Lipozom teknolojisi ile en yüksek düzeye çıkarıldığına da vurgu yaptı.

İlaç sektörüne yenilikçi bir yatırım modeli getirmeyi hedeflediklerini belirten Dölenmen, "Sağlığımızın çok önemli olduğu bu dönemde, tamamen farklı, inovatif ürünlerle Türk halkına hizmet getiren bir stratejiyle geliyoruz. Dünyanın içinde bulunduğu bu zor dönemde yeni nesil bir takviye serisi ürünle piyasaya giriyoruz. Dört tane farklı vitamin çeşidimiz var. Lipozomal formda C, B12, D3-K2 vitaminlerinden seçenekler bulunuyor. Lipozone, gıda takviyesi konusunda çok ciddi bir antioksidan olan glutatyon içeriyor. Sıvı formuyla kolay kullanım imkanı sağlanıyor. Etkileşim riski olmadan sıvıyla birlikte karıştırılarak kullanılabiliyor. Örnek olarak bağışıklık sisteminizi güçlendirmek istiyorsanız, bir avuç hap içmek yerine sıvıya karıştırarak kullanabiliyorsunuz" dedi.

VEGANLARA UYGUN VE GDO'SUZ
Ürettikleri gıda takviyesinin birçok hastalığın tedavisinde de fayda sağladığını belirten Dölenmen, "Lipozomal Curcumin, kanser ve enflamatuar hastalıkların tedavisine yardımcı olurken, lipozomal B Complex karaciğer sağlığını koruyor. Lipozomal Ko-enzimQ10 kas ve enerji gücünü artırmak, lipozomal Quercetin alerji sorununu hafifletmek, resveratrol metabolik sendromu ve arterosklerotik hastalıkların tedavisine destek olmak için tavsiye ediliyor. Veganlar için de uygun olan Lipozone serisi GDO'suz kaynaklardan üretiliyor." ifadelerini kullandı.

Lipozom teknolojisi nedir?
Lipozone'da kullanılan lipozom teknolojisi, özel yapısıyla kendi hücre zarınıza oldukça benzer. Bu lipozom küreciği sayesinde vücudunuz maksimum emilim sağlar ve siz de maksimum verim alırsınız.

Ayrıntılı bilgi için https://www.lipozone.com.tr/

Share on Facebook Share on Twitter