Author Topic: Özel Üniversite Fiyatları Ne Seviyede Olacak?  (Read 9 times)

admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 671
    • View Profile
Özel Üniversite Fiyatları Ne Seviyede Olacak?
« on: April 03, 2020, 01:27:35 pm »
Özel Üniversite Fiyatları Ne Seviyede Olacak?

Üniversite sınavlarında devlet üniversitelerini tercih etmeyen öğrenciler özel üniversiteleri araştırıyor. En çok bilinen özel üniversiteler içinde Koç Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi gibi üniversiteler olmakla birlikte en çok tercih edilen üniversiteler içinde de İstanbul Aydın Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi gibi üniversiteler bulunmaktadır. Öğrenci tercihlerini şekillendiren unsurlar içinde okulun akademik başarısının yanı sıra kampüs imkanları, mevzuniyet sonrasında iş bulma kolaylığı, akademik başarı gibi faktörler yer almaktadır. Bu sebeple Türkiye'nin bütün illerindeki aileler özel üniversiteleri daha kolay inceleyebilmeleri için Neredeoku.com bütün üniversiteleri başta özel üniversiteler olmak üzere listeleyip bu üniversitelerin faydalarını, kampüs imkanlarını, fiyatlarını, akademik puanlarını bir araya getirerek öğrencilerin kolay seçim yapabileceği bir platform oluşturmuştur.

İki yıllık özel üniversite bölümlerinin fiyatları ile dört ve daha fazla yıllık olan üniversitelerin fiyatları ciddi oranda değişmektedir. Yılda ortalama 20.000 TL ile 150.000 TL arasında değişen özel üniversite bölüm fiyatları öğrencilerin tercihlerini şekillenmesinde en önemli faktörlerden biridir. Bu sebeple fiyat karşılaştırması yapmak, fiyat-performans analizi gerçekleştirmek, öğrenciler ve aileler için üniversite seçiminde çok önemlidir. Neredeoku.com'a girerek dilediğiniz özel üniversiteyi ya da dilediğiniz bölümü seçebilir, üniversite alternatiflerini tek bir sayfada rahatça görebilirsiniz. Binlerce kişinin tercihi Neredeoku.com birçok üniversite adayının tercihini şekillendirdiği gibi rahat bir nefes aldırmayı hedeflemektedir.

ÖSYM'nin üniversitelerin 2020 taban puanlarını açıklanmasıyla birlikte birçok üniversite adayı öğrenci üniversite ve bölüm karşılaştırma yaparak karar verecektir. Üniversitelerin yorumları, istatistikleri, fotoğrafları gibi içeriklerin de incelenebileceği platform tamamen ücretsiz olarak öğrencilerin kullanımına sunuluyor.

Share on Facebook Share on Twitter