Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - akikakurbani

Pages: [1]
1
General Discussion / Akika Kurbanı
« on: March 22, 2021, 01:53:36 pm »
Akika kurbanı, doğan çocuğa karşı Allah’a şükür ifadesi olarak kesilen hayvan demektir. Söz konusu kurbanın, kurbanlık hayvan özelliklerini taşıması esastır. Şefkat Eli Derneği çatısı altında akika kurbanı kapsamında kesilen tüm kurbanlıklar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Çocuk doğduktan sonra herhangi bir zaman aralığında kesilme zorunluluğu olmayan akika kurbanı, ihtiyaç sahiplerinin et yemesi için bir dayanışma fırsatıdır.
Derneğimiz bünyesinde toplanan bağışlar karşılığında akika kurbanlarının İslami esaslara göre kesim işlemi gerçekleşmektedir. Kesim sonrasında etler parçalanarak gerçekten ihtiyaç sahibi kişi ve kurumlara ulaştırılmaktadır. Hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile yürüttüğümüz faaliyetlerimizi   https://www.sefkatelidernegi.org.tr/sayfa/akika-kurbani.html internet sitemizden takip edebilirsiniz. Sitemizde kurban bağış fiyatları ile ilgili bilgi edinebilir, kolay bir şekilde bağış işlemini gerçekleştirebilirsiniz

Pages: [1]